Uzależnienie od komputera – to silna potrzeba korzystania z komputera poprzez granie w gry, korzystanie z portali społecznościowych lub korzystanie z serwisów hazardowych.

Komputer w XXI wieku pełni w życiu ludzi bardzo istotną funkcję. Służy ludziom zarówno do pracy, rozrywki jak i komunikowania się z innymi. Równolegle do życia „w realu” toczy się bardzo burzliwe życie w sieci, gdzie każdy może być, kim chce i osiągać rzeczy niemożliwe do osiągnięcia, na co dzień.  Nierozsądne korzystanie z komputera może prowadzić do bardzo wielu niekorzystnych dla zdrowia skutków ubocznych takich jak skrzywienie kręgosłupa, pogorszenie wzroku i wiele innych. Nadużywanie komputera, które wymyka się poza kontrolę może być objawem bardzo wielu groźnych zaburzeń i chorób takich jak: depresja czy zaburzenia lękowe.  Klasyfikacja DSM oraz ICD -10 w najnowszych wydaniach nie zawiera określenia „uzależnienie od komputera”, mimo to wielu rodziców dostrzega w sposobie korzystania ich dzieci z komputera zagrożenie wynikające z długiego czasu przebywania przed komputerem oraz występujących „specyficznych’ zachowaniach w sytuacji pozbawienia dzieci dostępu do urządzeń mobilnych.

Terapia uzależnienia od komputera prowadzona w PsychoDiagnosis skupia się na intensywnej psychoedukacji oraz pracy nad powodami uciekania w świat wirtualny, ma na celu przywrócenie możliwości prawidłowego korzystania z komputera lub innych urządzeń mobilnych takich jak telefon, tablet. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż funkcjonowanie w obecnym świecie wymaga od nas korzystania z w/w urządzeń, jednak zależy nam na tym by nasi klienci uzyskali nad tym świadomą kontrolę.

Jeśli czujesz, że możesz być uzależniony od komputera lub urządzeń mobilnych, lub dostrzegasz ten problem u kogoś ze swoich bliskich skorzystaj z oferty naszego gabinetu i zapisz się na wizytę.

PsychoDiagnosis

tel. 504-107-464

email. kontakt@psychodiagnosis.pl